[TRANSLATE] Prison architect in Czech language

(previously 'DEVELOPER') Private forum for registered community members. To register, please visit www.prison-architect.com/register.

Moderator: NBJeff

chroniccz
level0

[TRANSLATE] Prison architect in Czech language

Postby chroniccz » Sat Jul 20, 2013 9:31 pm

Hi there,
i getting started with translate.. if any1 else want help , text me :))

Czech :

Myslím si že tato hra si to zaslouží :D :) Takže jestli jsem pochopil správně tak diakritika ještě není podporována. Tak se ozvěte :))
EnterTheNameHere
level0

Re: [TRANSLATE] Prison architect in Czech language

Postby EnterTheNameHere » Fri Nov 29, 2013 11:45 pm

Hoj, pracuje na té češtině ještě někdo?(-:
(Hi, is anybody working on the Czech language?)
FenekCZE
level1
level1

Postby FenekCZE » Sat Nov 30, 2013 7:46 pm

Zajímalo by mě totéž :)

A jestli se někdo neozve, asi s tím brzy začnu sám :P
FenekCZE
level1
level1

Postby FenekCZE » Tue Dec 03, 2013 8:24 pm

Tak protože se nikdo neozval, dovolím si to vzít na sebe.

Vzhledem k tomu, že hra ještě nepodporuje speciální znaky (háčky, čárky...), budu překládat nadvakrát, jednou s diakritikou, jednou bez ní, a verzi bez ní budu publikovat do doby, než bude vydána verze hry s podporou speciálních znaků.

V tomto příspěvku budu aktualizovat pokrok v překladu. Můžete se případně ozvat, měl-li bych něco přeložit prioritně. Kdyby měl někdo návrhy na úpravy již přeloženého, ať se ozve a dáme to do pucu. Protože u spousty věcí nevím, k čemu přesně jsou a kde bych je měl ve hře hledat, je možné, že něco nebude vůbec sedět. V takovém případě mi dejte, prosím, vědět, kde to najdu/jak to poupravit, aby to dávalo smysl.

Stažení a instalace:

Aktuální verze: 0.08.12.13 (bez diakritiky)
Alternativa - uloz.to

Archiv rozbalte (např. pomocí WinRAR) a jeho obsah (celou složku pa_czech_translation) nakopírujte do složky mods. Složku mods najdete ve windows na místě C:\Users\jmeno_uctu\AppData\Local\Introversion\Prison Architect, nebo spuštěním hry Prison Architect, zvolením Extras -> Mods a kliknutím na Open Mods Folder vlevo dole. Po vložení pa_czech_translation do této složky je třeba hru restartovat. Při následném spuštění hry se znovu proklikejte do Extras - Mods, zaškrtněte Czech Translation Pack a klikněte na Apply vpravo dole. Tento postup lze aplikovat u všech módů vytvořených pro alpha verzi 15 a výš.

Ke stažení již i na wiki!

Aktuální verze: 0.08.12.13

Zmeny v aktuální verzi:
      Překlady:
        Veškerý chybějící zbytek

Změny v předchozích verzích:

0.04.12.13b
      Překlady:
        Interface Mode
        Hardware Compatibility
        Biography
        Room Requirements
        Unlocks
        Advisers
        Materials

0.04.12.13
      Překlady:
        Codex
        Misconducts
        Graphics Change Confirmation
        Rap Sheet

0.03.12.13
      Překlady:
        Clock
        Basic dialog strings
        Dialog Editor
        Profiler
Last edited by FenekCZE on Sun Dec 08, 2013 9:40 pm, edited 8 times in total.
FenekCZE
level1
level1

Postby FenekCZE » Wed Dec 04, 2013 12:46 pm

Nová verze: 0.04.12.13b
Buldog
level0

Postby Buldog » Thu Dec 05, 2013 12:42 pm

ahoj,poradíš jak to stáhnout? odkaz mě hodí do Dropboxu ,ale nic tam není...
FenekCZE
level1
level1

Postby FenekCZE » Thu Dec 05, 2013 11:35 pm

Ahoj,

mě se po kliknutí na odkaz otevře okno dropboxu a uprostřed ikona, název czech_translation_pack.rar a pod tím dva čudlíky, download a add to my dropbox. Předpokládám, že tohle se ti nezobrazí. Hodím to pro jistotu ještě někam... nevím... třeba na uložto, odkaz doplním do vrchního postu.

EDIT: Je to tam. Kdyby byly nějaké potíže, tak se ozvi a pokusíme se to vyřešit. Samozřejmě vyjádření k dosavadnímu překladu je žádáno! Zbytek nejspíš dodělám zítra (6. 12.) nebo během víkendu, pak bude spousta času na dolaďování.
Buldog
level0

Postby Buldog » Fri Dec 06, 2013 12:07 am

paráda z ulozto to jde. díky
FenekCZE
level1
level1

Postby FenekCZE » Fri Dec 06, 2013 9:40 pm

FenekCZE wrote:Co je hotové do příští verze:

Sprite Bank Editor + other tools
    Valuation, Reports etc
    Needs / Actions / Bio etc
    Nameplate status
    Status Effects
    Misc

Tak jsem s tím zase trošku hnul, ale novou verzi jsem ještě nenahrál. Uvidím, jestli se k překládání ještě dnes dostanu, jestli ne, zítra vydám novou verzi doplněnou o výše vypsané. Každopádně už se blížím ke konci, většina toho důležitého je již hotova.

EDIT: Přeložil jsem další tři části, čímž jsem se dostal k posledním třem. K překladu zvukových nástrojů (pro hru nepotřebná skupina), stavebního tooltipu (poměrně rozsáhlá a pro normální hru potřebná skupina) a překlad úvodního scénáře Death Row (pro hru taktéž nepotřebné, ale mít to přeložené by jistě mnohé potěšilo).

Můj další krok tedy bude logicky překlad stavebního tooltipu. Vzhledem k tomu, jak jsem s překladem nyní pokročil, si dovoluji počkat s vydáním této verze minimálně až na překlad stavebního tooltipu, aby bylo z pohledu normální hry přeložené vše, co se dá. Doufám, že bych to mohl zvládnout ještě dnes, nejpozději zítra. Ale kdo ví.

Pokud už si češtinu někdo stáhl a prošel jí, chtěl bych poprosit o odezvu, jestli se líbí, jestli je na pytel a dělám to zbytečně, co je třeba upravit, opravit a tak dále a tak dále.

Děkuji,
Fenek
FenekCZE
level1
level1

Postby FenekCZE » Sun Dec 08, 2013 8:03 pm

Tak nakonec jsem se k tomu dostal až dnes. Další dvě části přeložené, zbývá už jen výukový scénář Death Row. S trochou štěstí ho dodělám do hodinky, s troškou smůly až zítra, každopádně ale bude! A až bude, bude i nová verze obsahující již veškerý v současné době dostupný překlad.
FenekCZE
level1
level1

Postby FenekCZE » Sun Dec 08, 2013 9:46 pm

Nová verze 0.08.12.13 je venku! Ke stažení jak na dropboxu, tak na uloz.to (nicméně nevím, jak dlouho na uloz.to soubory zůstávají).

Tato verze obsahuje již veškerý momentálně dostupný překlad, nicméně to neznamená, že je hotovo.

Od vás, jakožto případných uživatelů, potřebuji zpětnou vazbu, abych věděl, co na překladu změnit/zlepšit. Pokud se najde někdo, kdo alespoň trošku rozumí kterékoliv části textů (ať už zvukovému editoru, editoru dialogů, nebo třeba jen bachařské (omluvte to slovo) hantýrce), prosím, projděte soubor base-language.txt a vyjádřete se k překladu, jestli sedí, nebo je zcestný.

Díky,
Fenek
linhartus
level0

Postby linhartus » Mon Dec 23, 2013 7:26 pm

Ahoj,
překlad super, ale možná by chtělo přeložit i názvy pohotovostí :)
Sesonet
level0

Postby Sesonet » Thu Dec 26, 2013 11:26 am

Super práce, jen tak dál :)
teeejay
level0

Postby teeejay » Mon Dec 30, 2013 8:18 pm

Čau, hale mám problém s ukládáním her, jelikož mám ve Windowsech svůj username s diakritikou a hra to nemůže zkousnout.

Jde nějak nastavit jiné umístění, kam by se hra ukládala? Mám ji koupenou přes Steam.
Resp. řešil jste to tu někdo?

Díky moc.
FenekCZE
level1
level1

Postby FenekCZE » Wed Jan 01, 2014 1:51 pm

linhartus wrote:Ahoj,
překlad super, ale možná by chtělo přeložit i názvy pohotovostí :)

Přeložit by chtělo víc věcí, nicméně je přeloženo vše, co v té době šlo (jestli jsem něco nějak podivně nepřeskočil). Na Alphu 16 jsem se ještě nepodíval, ale mám to v plánu.

teeejay wrote:Čau, hale mám problém s ukládáním her, jelikož mám ve Windowsech svůj username s diakritikou a hra to nemůže zkousnout.

Jde nějak nastavit jiné umístění, kam by se hra ukládala? Mám ji koupenou přes Steam.
Resp. řešil jste to tu někdo?

Díky moc.

Tohle bohužel nevím, neřešil jsem to, nemusel jsem.

Return to “Community Members”